2 sposoby na przechowywanie pędzli do makijażu

13902226_1780216108921278_1131081706_o

Hej, dziś w Zaradnych Rodzicach będzie trochę DIY, ale nie dla dziecka, o tym za tydzień, tym razem dla mamy. Jeszcze jakiś czas temu moje pędzle do makijażu dosłownie walały się po całej łazience, nie miały swojego kąta, a gdy gdzieś wyjeżdżaliśmy, wrzucałam je po prostu w woreczek, jednak nie było to wcale dla nich dobre, zazwyczaj słabo przeżywały podróż. Dlatego postanowiłam, w końcu coś z tym zrobić i wiecie co podziałało. Wiadomo zawsze można wszystko kupić, ale czasem nie ma po co, bo po co przepłacać, jak można zaoszczędzić i przy okazji trochę się pobawić podczas tworzenia? Mnie to sprawia przyjemność, mam nadzieję, że mój filmik i te pomysły wam również.

Sposób I. Etui na pędzle

Ten sposób przechowywania pędzli idealnie nadaje się w podróż, nie dosyć, że pędzle się nie pogubią, każdy ma swoje miejsce, to dodatkowo nie zniszczą się podczas transportu.:)

Co potrzeba:

  • mata bambusowa, najlepiej taka do zwijania sushi
  • nożyczki
  • elastyczna gumka, do kupienia np. w pasmanterii
  • wstążka

Opis przygotowania:

Między poszczególne patyczki maty przekładam gumkę. Na samym początku zabezpieczam ją przed rozwiązaniem. Na macie układam pędzle i obwijam je gumką, między pędzlami robię odstęp w odległości 1 patyczka bambusowego. Na  koniec znów przekładam gumkę tak aby zabezpieczyć ją przed rozwinięciem.

Teraz zostaje mi tylko włożyć wszystkie pędzle, w dwóch miejscach maty bambusowej przełożyć wstążkę, którą po zwinięciu maty zawiążę na kokardkę.
Jest to bardzo fajna alternatywa dla tradycyjnych etui na pędzle.

1 2 3 4

Sposób II. Pojemnik na pędzle

Chyba nie ma szybszego sposób na ujarzmienie pędzli do makijażu w domu, no może oprócz wrzucenia ich po prostu do szafki.:) Od pewnego czasu właśnie tak przechowuję pędzle w łazience.

Co potrzeba:

  • ryż
  • pojemnik, najlepiej szklany, bo pięknie się prezentuje

Opis przygotowania:

Wsypuję ryż do pojemnika, tak troszkę ponad połowę i wkładam pędzle. Tadam!:D

5 6 7
Mam nadzieję, że filmik jak i pomysły Wam się spodobały. Jeśli jakiś wypróbujecie to dajcie mi znać, czy to na facebooku czy instagramie czy emailowo, będzie mi baaardzo miło. A dodatkowo jeśli jeszcze tego nie robicie to subskrybujcie nasz kanał na youtube Zaradni Rodzice. Dopiero się rozkręcamy, a będzie się działo coraz więcej.

Buziaczki,Magda ?

Written By
More from Magda
Jak zrobić słonika na sznurku?
Większość dzieci lubi ciągnąć i ciąga wciąż coś za sobą. Ostatnio również...
Read More
Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *