DIY: Fotelik piankowy dla dziecka

5 fotelik piankowy zaradni rodzice
Czy też uważacie, że wasze dziecko potrzebuje wyjątkowego miejsca do siedzenia? Ja zdecydowanie tak, dlatego postanowiłem zrobić taki wygodny tron dla mojej córeczki.:)

W pewnym wieku dziecko nabywa ochoty trochę posiedzieć i po-odpoczywać między zabawą a zabawą. Fotelik piankowy, który dziś wam pokażę jest idealny do zabawy jak i nauki wchodzenia i schodzenia, pomaga uczyć się równowagi, a jednocześnie jest bezpieczny, stabilny i mięciutki, dlatego warto go mieć i u siebie w domu. Dzisiaj chciałem wam pokazać jak zrobić fotelik piankowy dla dziecka samodzielnie. To zaczynamy! Zapraszam na filmik.:)

DIY | Fotelik piankowy dla dziecka

 


Aby zrobić fotelik piankowy potrzeba:

  • gąbka tapicerska, ostry nóż i klej tapicerski.
  • linijka, miarka oraz mazak,
  • materiał i nożyczki.

Opis:

  1. Najpierw odrysowuję na gąbce 4 kwadraty o szerokości 30x 30 cm, które posłużą za siedzisko i oparcia boczne, a następnie je wycinam.  | Moja rada : przed wycinaniem gąbki smaruję nóż olejem. Może to dziwne, ale dzięki temu uzyskuję gładkie cięcie.|
  2. Teraz wycinam jeszcze tynie oparcie fotela o wymiarach 45 x 50 cm z dwoma lekkimi promieniami po bokach i przechodzę do sklejania. Na jednym ze zdjęć poniżej możecie zobaczyć co ze sobą posklejać.
  3. Sklejam po kolei wszystkie elementy. Nakładam po cienkiej warstwie na każdy klejony kawałek, czekam dwie minuty i sklejam.
  4. Z materiału wycinam potrzebne części z odpowiednim naddatkiem około 1cm i zszywam. Tutaj możecie pobrać pliki pdf z dokładnymi wymiarami fotela i materiału: wymiary pianki pdf, wymiary materiału pdf.
  5. Teraz naciągam uszyty materiał na piankę i gotowe.

Zobaczcie jak się prezentuje.:)


2_fotelik piankowy zaradni rodzice 7 fotelik piankowy zaradni rodzice 8 fotelik piankowy zaradni rodzice 10 fotelik piankowy zaradni rodzice 11 fotelik piankowy zaradni rodzice 12 fotelik piankowy zaradni rodzice 15 fotelik piankowy zaradni rodzice 2fotelik piankowy zaradni rodzice 4fotelik piankowy zaradni rodzice

Jak widzicie taki fotelik świetnie wpasuje i sprawdzi się w pokoju dziecka, jak i w kąciku zabaw. A ja jako tata byłem bardzo szczęśliwy widząc jak Emma skacze i wygłupia się na nim. Nawet naszemu kociakowi się spodobał i czasem lubi na nim ucinać sobie popołudniowe drzemki. 😀

Co sądzicie o takich fotelikach dla dzieci? Wasze dzieci mają już takie w domu, uważacie, że to fajny gadżet, a może spróbujecie wykonać go samodzielnie? 🙂 Jestem ciekawy waszego zdania.:)

Papa,
Łukasz

Jeśli wam się spodobało to co robimy to zapraszamy was na naszego facebooka Zaradnych oraz do subskrybowania kanału YT Zaradni Rodzice, a także zajrzyjcie również na instagram, facebook Lifebymada, aby być z nami na bieżąco.:)

Written By
More from Łukasz

Prosta czapka dla przedszkolaka

Uszycie prostej czapeczki to naprawdę banalna sprawa. Dzisiaj pokażę wam jak uszyć...
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *