Jak zrobić edukacyjną piramidę wieżę dla małych dzieci?

1
1

Coś czuję, że piątki blogowe staną się Zaradnymi Piątkami. Dzisiaj jak na Zaradnych Rodziców przystało pokażę wam jak w szybki i prosty sposób zrobić fajną zabawkę dla małych dzieci.

Edukacyjna piramida do układania to ostatnio hit zabawek dla dzieci. Jest bardzo lekka, duża i wręcz idealna dla małych rączek. Dzieci uwielbiają teksturowe pudełka, lubią do nich wchodzić, wychodzić, układać i burzyć. Pewnie, że taką zabawkę można kupić, ale dlaczego jej nie zrobić samemu? Fun i oszczędność w jednym. ? Pokażę wam, że wcale nie jest to takie trudne, a da wam jak i waszym dzieciom wiele frajdy.

Do zrobienia edukacyjnej piramidy potrzeba:

 • mała kuweta i wałek malarski
 • pędzle
 • farby do tektury
 • tapeciak
 • ołówek
 • linijka
 • klej do klejenia na gorąco
 • tektura

Opis:

Do stworzenia wieży potrzeba 5 kwadratowych pudełek o wymiarach: 12 cm, 10 cm, 8 cm, 6 cm, 4 cm.

 1. Najpierw odmierzam i rysuję na tekturze wymiary pudełek.
 2. Następnie tapeciakiem dokładnie wycinam kształt i wyjmuję elementy.
 3. Teraz zaginam rogi, aby łatwo było złożyć pudełko i sklejam wszystkie boki.
 4. Następnie maluję pudełka na różne kolory.
 5. Po wyschnięciu farby na dwóch przeciwległych bokach maluję cyfry, a na dwóch pozostałych kształty.

I gotowe! ?

edukacyjna piramida wieża zaradni rodzice 1 3 4 edukacyjna piramida wieża zaradni rodzice 5 8 edukacyjna piramida wieża zaradni rodzice 9 edukacyjna piramida wieża zaradni rodzice 10 11

Jak widzicie pudełka zajmują naprawdę baaardzo niewiele miejsca.:) A oprócz edukacyjnej wieży można stworzyć jeszcze inne cuda, np. domki z różnymi drzwiami i oknami. ?
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to zapraszam do subskrybowania naszego kanału Zaradni Rodzice na Youtubie oraz do polubienia strony Zaradnych na facebooku, dzięki której chcielibyśmy zrzeszać wszystkich Zaradnych Rodziców i nawzajem dzielić się radami i pomysłami jak usprawnić i kolorować sobie, dzieciom i całej rodzinie życie.:)

edukacyjna piramida wieża zaradni rodzice 11

Jak dla mnie, a raczej córki zabawka okazała się strzałem w „10”. I jak wspomniałam w filmiku córeczka bawiła się dobre aż 10 minut, a ja spokojnie mogłam usiąść i odpocząć, albo chociaż zrobić smoothie, ale zamiast tego usiadłam obok niej i gapiłam się na nią z dumą i fascynacją w oczach, że jest już taką dużą dziewczynką. ♥♥♥

Spróbujcie zrobić taką zabawkę we własnych domach. Fajna sprawa.:)

Buziaczki,
Magda

Zapraszam was jeszcze na mojego instagrama, na którym znajdziecie masę zdjęć, których nie widzieliście na blogu i inspiracji oraz na facebooka LifebyMada, aby być na bieżąco.:)

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *