Jak zrobić własny plecak worek?

1

Taki plecak workowy to hit ostatnich czasów. Czy jest trudny i skomplikowany? Przekonajcie się o tym sami.

Tak! Na Zaradnych Rodzicach przyszedł czas na tatę! 🙂 W końcu musiałem dojść do głosu. To mój pierwszy taki filmik, ale mam  nadzieję, że wyszło ok.:) Dajcie mi znać.:)


Skoro tata już jest na Zaradnych to Magda podzieliła się swoją przestrzenią tutaj na blogu, abym mógł przedstawić wam jak zrobić taki plecak dla dziecka, oczywiście można zrobić go dla każdego, również dla was!! Wystarczy tylko powiększyć wymiary.


U nas w domu to ja opanowałem naszą maszynę. Gdy mamy coś uszyć czy nawet zszyć, Magda woli zszywać ręcznie lub mnie prosi o pomoc, bo sama boi się naszej maszyny. W sumie to dziwne, bo jak można się bać maszyny. Wy też się boicie? Fakt, nasza maszyna już wiele przeżyła, bo mamy starego 30-letniego Łucznika, ale pracuje i daje radę.:) ( W końcu rozebrałem ją na części pierwsze, wymieniłem popsute części i nawet udało mi się ją złożyć ). Jeśli tak jak Magda boicie się maszyny, ale chcecie ją w końcu okiełznać to kiedyś o tym pisała Joulenka i wydaje się mi się, że porządnie rozwinęła ten temat. Zajrzyjcie do niej.:)

Wracając do tematu. Taki plecak workowy świetnie sprawdzi się na wyjazdach, spacerach, czy jako pierwszy plecaczek waszego dziecka do żłobka czy przedszkola. Sami zobaczycie jak łatwo i szybko można go uszyć, mimo że na początku może wyglądać to trochę przerażająco. Zapraszam na filmik.:)

Zrób to sam | Jak zrobić własny plecak worek?

 

Do zrobienia plecaka worka potrzeba:

 • materiał (najlepiej w kotki :p), tak tak jesteśmy kociarzami, mamy takiego jednego w domu od dobrych 9-ciu lat i totalnie zawojował naszym życiem,
 • linijka,
 • ołówek,
 • sznurek bawełniany o grubości minimum 5 mm,
 • maszyna do szycia (chociaż bez maszyny również dacie sobie radę).

Jak zrobić? Opis:

 1. Na złożonym materiale rysuję kwadrat 35x3cm i wycinam go.
 2. Rozkładam materiał i we wszystkich 4 rogach wycinam prostokąt 4x1cm, dzięki temu będę mógł później przepleść sznurek.
 3. Na prawej stronie obszywam boki worka, odcinam nadmiar materiału, przekładam worek na lewą stronę i jeszcze raz obszywam, dzięki temu worek nie będzie się siepał, a ja stworzyłem piękne wykończenie worka.
 4. Teraz zaginam rogi dołu worka do wewnątrz i w te miejsca wkładam zszyte wcześniej małe prostokąciki, przez które później przeplotę sznurek.
 5. Obcinam dwa sznurki o długości około 3,5 szerokości worka i przeplatam jeden sznurek z przodu i z tyłu robiąc pełen obrót.
 6. Następnie przeplatam sznurek przez tasiemkę (punkt powyżej) i wiążę supeł. To samo robię z drugą stroną.
 7. Teraz ściągam sznurki i gotowe. 🙂

8 9 2 3 7

W worku znalazło się nawet miejsce na ręcznie robionego przez Magdę Liska Edwarda z Cronimals.:)

5 4

Chyba nie było to aż takie straszne, prawda? Nawet jeśli nie macie maszyny do szycia możecie uszyć taki worek ręcznie, może zajmie to troszkę więcej czasu, ale satysfakcja i radość z samodzielnie zrobionej rzeczy będzie niesamowita. Przekonajcie się sami:). Nasza córka jest tym plecakiem zauroczona, pewnie dlatego, że kocha kotki.:) Jak widzicie po zdjęciach dzielnie pozowała do każdego 😀Spróbujcie i dajcie mi znać w komentarzach czy wam się podoba, czy zrobicie taki plecaczek dla siebie lub waszych dzieci, czy może już zrobiliście. Polecam.:)

Pa,
Łukasz

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *